bloger

Kiedy pisałam list do blogerów introwertyków, przyszła mi do głowy taka myśl, że dobrze byłoby mieć w jednym miejscu rozpisane wszystkie spotkania blogerów. Poprosiłam Was o pomoc na Facebooku i dzięki temu udało nam się stworzyć taką oto listę.

Uwaga: to jest orientacyjna lista spotkań blogerów, która z całą pewnością nie wyczerpuje tematu. Jeśli znacie spotkanie, które powinno się na niej znaleźć, to koniecznie dajcie mi o nim znać, najlepiej w komentarzu. Jeśli coś jest nieaktualne – piszcie.

W większości przypadków nie podaję konkretnych dat, bo nie są jeszcze znane. Macie za to linki do stron i Facebooka, więc możecie na bieżąco sprawdzać, czy pojawiło się nowe info.

Na tej liście znalazły się nie tylko imprezy stricte blogowe, ale też takie, które mogą blogerów zainteresować (np. dotyczące WordPressa).

Sprawdźmy co się dzieje w tym roku w polskiej blogosferze!

Cykliczne spotkania blogerów

Seebloggers, Gdynia

Impreza, którą mogę osobiście polecić. Na ostatnią edycję przyjechało ponad 300 blogerów z całej Polski (i nie tylko, ja jestem tego przykładem!), były warsztaty, panele dyskusyjne i wystrzałowa impreza integracyjna. Seebloggers odbywa się dwa razy do roku: zimą i latem. Następna odsłona: 25-26 lipca 2015.

Szczegóły wydarzenia: strona, Facebook, event na FB

Blog Forum Gdańsk

Konferencja dla śmietanki polskiej blogosfery. Jeśli prowadzisz dobrego bloga przynajmniej od roku, to możesz starać się o bilet. W zeszłym roku było 150 miejsc, a impreza odbyła się w listopadzie.

Szczegóły wydarzenia: strona, Facebook

Blogowigilia, Warszawa

Jeśli miałbyś iść tylko na jedną imprezę blogową w roku, musi to być Blogowigilia. Warto przyjechać z dalekich części kraju i nie tylko. Impreza organizowana przez Ilonę Patro z Blogostrefy.

Szczegóły wydarzenia: strona

Blogotok, Kielce

Spotkanie blogerów z całej Polski, na ostatniej edycji wśród prelegentów można było znaleźć sporo znanych nazwisk. Impreza odbywa się w kwietniu i listopadzie.

Szczegóły wydarzenia: strona, Facebook

Bloggers Family Wawa

Warszawscy blogerzy spotykają się raz w miesiącu. Z całymi rodzinami!

Szczegóły wydarzenia: grupa na FB

BLOGtej, Poznań

Ekipa BLOGtej organizuje różne imprezy, np. w marcu spotkanie na jarmarku wielkanocnym na Starym Rynku w Poznaniu. Na spotkania merytoryczne z prelekcją i dyskusjami przychodzi od 60 do 100 osób.

Szczegóły wydarzenia: strona, Facebook

Blogowe Love, Poznań

Spotkania blogerek parentingowych, następne: 18 lipca 2015

Szczegóły wydarzenia: Facebook

Toruń Blog Meeting

Spotkania odbywają się raz na dwa, trzy miesiące. Prelekcja + afterparty, a to wszystko organizowane przez Artura z Jeszcze Jeden Blog.

Szczegóły wydarzenia: Facebook

bloSilesia, Katowice

Spotkanie śląskiej blogosfery z udziałem znanych blogerów niekoniecznie ze Śląska.

Szczegóły wydarzenia: strona, Facebook

Smok Blog, Kraków

Czyli Małopolskie Spotkania Blogerów, na razie odbyło się jedno (w lutym), ale ma być ich więcej.

Szczegóły wydarzenia: newsletter, Facebook (event)

Matki na Dzikim Zachodzie, Szczecin

Pierwsze spotkanie odbędzie się w kwietniu 2015 – dla mam blogujących (nie tylko ze Szczecina)

Szczegóły wydarzenia: strona

Jednorazowe spotkania blogerów

Co ty wiesz o blogowaniu? Lublin

26 lutego 2015 – Konferencja poświęcona blogowaniu, wstęp bezpłatny. Głównym celem jest akcja charytatywna ,,60 tysięcy kroków”. Podczas spotkania zostaną poprowadzone trzy panele tematyczne.

Szczegóły wydarzenia: Facebook (event)

Spotkania, które mogą zainteresować blogerów

WordCamp i WordUp

Sama jestem związana ze środowiskiem wordpressowym w Szkocji (zdarzyło mi się nawet gdzieś tam coś wygłaszać) i bardzo, ale to bardzo, polecam spotkania wordpressowe w każdej postaci!

WordUpy odbywają się w całej Polsce, a tegoroczny WordCamp będzie we wrześniu w Krakowie. WordCamp to oficjalne, duże spotkanie, w którym biorą udział również udział twórcy WordPressa.

Szczegóły wydarzeń: strona WordUp Warszawa (tam znajdziecie też linki do innych miast niż Warszawa), strona WordCampu.

Tweetup

Ogólnopolskie i regionalne spotkania użytkowników Twittera.

Szczegóły wydarzenia: strona, Facebook (ok, w tym wypadku podam też Twittera ;))

Czwartkowe spotkania social media

Warszawa, Białystok, Katowice, Krakók, Szczecin, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Rzeszów, Lublin, Poznań

Szczegóły wydarzenia: Facebook

Eastcamp, Białystok

Cytując fanpage: Włącz się do sceny geek*świr*social*real-time*web*hack*startup*mobile*blog*design*internet*communication

Szczegóły wydarzenia: stronaFacebook

***

A więc jeszcze raz: jeśli coś pominęłam, daj mi proszę znać w komentarzu. Jeśli jesteś organizatorem i chcesz uzupełnić info, to pisz koniecznie. Twórzmy razem tę listę i do zobaczenia w realu!

Dodaj komentarz