szkola kosmetyczna w krakowie popularnosc

Zawód kosmetyczki można wykonywać poprzez ukończenie paru opcji doskonalenia zawodowego. Należą do nich przede wszystkim studia dzienne lub zaoczne oraz ukończenie Kwalifikowanych Kursów Zawodowych.

Tytuł technika

Kwalifikowany Kurs Zawodowy gwarantuje młodym ludziom możliwość wykonywania usług w zawodzie kosmetyczka. W praktyce oznacza to, że można wykonywać zabiegi kosmetyczne wszelkiego rodzaju.

Przebieg kształcenia w takiej formie jest korzystny dla osób, które chcą jak najszybciej zdobyć kwalifikacje do wykonywania danego zawodu. Stąd też nauka trwa tylko dwanaście miesięcy. Łącznie ma się ok. 437 godzin teorii i tyle samo godzin praktyk. Sporo godzin praktyk gwarantuje, że przyszła kosmetyczka nie będzie się bała podejmowania określonych działań na kliencie. Szkolenie trwa najczęściej od września do września. Przy tym ważne jest, że nie zawsze nauka jest całkowicie za darmo. Zdarza się tak, że jej koszt waha się w granicach 3 tysięcy złotych. Taka szkoła kosmetyczna Kraków jest więc miejscem, w którym można znaleźć odpowiednie wykształcenie.

Istotne jest to, że szkoła prowadząca szkolenie za pomocą Kwalifikowanego Kursu Zawodowego musi wśród swoich uczniów przeprowadzić jeszcze egzamin zawodowy, który odbywa się w szkole natomiast jego czas i warunki zostają ustalone z Okręgową Komisją Egzaminacyjną. Sam koszt egzaminu waha się w okolicach 300 złotych. Osoby posiadające średnie wykształcenie otrzymują dyplom technika, te zaś, które takiego wykształcenia nie posiadają otrzymują Certyfikat ukończenia takiego kursu.

Studia dla kosmetologów

Inaczej sprawa wygląda jeżeli chodzi o studia dla osób, które chcą, w późniejszym czasie, pracować jako kosmetolodzy i chcą ukończyć studia w tym kierunku. Nauka jest tutaj rozłożona na pięć lat a materiał jest zdecydowanie bardziej rozłożony w czasie. Jest go też zdecydowanie więcej, tak samo jak więcej jest praktyki. Takie działania, w zawodzie kosmetyczki, są jak najbardziej na miejscu przede wszystkim z uwagi na to, że praktyka czyni, w tym zawodzie, mistrza. Tym samym więc ilość godzin praktycznych ma tutaj spore znaczenie.

Studia trwają zazwyczaj pięć lat. Studenci zgłębiają na nich tajniki wiedzy teoretycznej ale również i wiedzy praktycznej. Dowiadują się więcej aniżeli ucząc się na technika kosmetologii jednak jest to zrozumiałe, ponieważ czas nauki jest wydłużony.

Co lepsze?

Wszystko zależne jest od punktu widzenia danej osoby. Z jednej strony bowiem lepiej jest brać pod uwagę możliwości związane z jak najszybszym zdobyciem tytułu i podjęciem pracy, z drugiej zaś niektórzy chcą mieć skończony określony kierunek studiów. Wszystko ma tutaj więc swoje plusy i minusy, w zależności od tego na czym danej osobie naprawdę zależy.

Dodaj komentarz