domowa silownia

W obecnych tak niepewnych czasach, wykupienie karnetu na siłownie może być trudne. Siłownie niby są otwarte, ale nie masz pewności, czy na stałe. Co jeśli za kilka miesięcy znów zostaną zamknięte, a Ty nie będziesz miał, gdzie wykonać treningu? Dlatego decydujesz się stworzyć swoją mini siłownie w domu. Pomysł nie jest zły, ale nie wiesz od czego zacząć.

Wyznacz miejsce

Jeśli masz niezagospodarowany pokój, czy wolne miejsce, możesz tam ulokować swoją wymarzoną domową siłownie. Nawet mała domowa siłownia może być funkcjonalna. Ważne, aby zmieścił się w niej odpowiedni sprzęt i urządzenia. Dobrym pomysłem jest również zaopatrzenie się w urządzenia, które można złożyć i schować, na przykład do szafy. A jaki sprzęt do siłowni domowej będzie potrzebny?

Sprzęt do siłowni domowej

Domowy sprzęt do siłowni powinien zawierać: taśmy oraz gumy do ćwiczeń, hantle, hantle kettelbell, piłki lekarska, rower albo bieżnia treningowa, orbitrek czy stepper. To, jaki sprzęt do domowej siłowni wybrać uzależnione jest od tego jaki trening preferujesz. Czy Twoim priorytetem jest redukcja tkanki tłuszczowej, czy stawiasz na trening siłowy.

Jeżeli twój plan treningowy będzie opierał się na spalaniu tkanki tłuszczowej, wybierz urządzenia cardio, czyli bieżnia albo rowerek treningowy, stepper, orbitrek. Jeśli natomiast chcesz zwiększyć objętość tkanki mięśniowej postaw na hantle, sztangi, drążki do podciągania czy wielofunkcyjny atlas.

Jednakże kompletna domowa siłownia powinna zostać wyposażona w przynajmniej jedno stanowisko cardio. Dlaczego? Trening cardio to ćwiczenia wytrzymałościowe, które dotleniają nasz organizm. Trening cardio to również bieganie czy skakanie na skakance, także jeśli Twój budżet na domowa siłownie jest niski, możesz zrezygnować z bieżni czy rowerka, a wybrać tańsze alternatywy skakankę czy stepper. Do domowej siłowni niezbędna będzie mata treningowa. To na niej będziesz wykonywać brzuszki, czy deskę.

Zalety posiadania domowej siłowni

Mini siłownia w domu ma wiele zalet. Przede wszystkim zaoszczędzisz czas na dojazd i na powrót z siłowni. Jeśli jesteś mężczyzną, który woli ćwiczyć w samotności mała domowa siłownia jest dla Ciebie. Tutaj nikt nie będzie Cię obserwował, dzięki czemu będziesz czuł się komfortowo. Tworząc domowa siłownie oszczędzisz również pieniądze. Fakt faktem musisz wydać je na sprzęt, ale jest to jednorazowy wydatek. Po za tym zakup sprzętu na domową siłownię możesz rozłożyć na kilka miesięcy i z każdym nowym dokupować nowe urządzenie.

Dodaj komentarz