dron

W ostatnim czasie drony stały się zabawką dla dużych chłopców. Fenomen posiadanie tego urządzenie jest nieznany. Dla jednych jest to zabawa, dla innych natomiast jedno z narzędzi wykorzystywane w pracy. Niezależnie od powodu, dla którego chcemy go mieć, pragniemy wybrać najlepszy dron.

Dron – rodzaje

Dron to urządzenie do zdalnego sterowania. Wszystkimi niżej wymienionym dronami można sterować za pomocą dedykowanej aplikacji w smartfonie. Drony mogą być świetną zabawką dla dziecka, ale także profesjonalnym sprzętem.

Quadrocopter

Quadrocopter to urządzenie wyposażone w cztery śmigła, które umożliwiają wysoką stabilność lotu. Nie straszne są im niekorzystne warunki pogodowe.

Hexacopter

Ten rodzaj dronu posiada sześć śmigieł, który w porównaniu do quadocoptera jest stabilniejszy. Jest też bardziej komfortowy jeśli chodzi o manewrowanie. Decydując się a ten dron, możesz robić zdjęcia i nagrywać filmy o wysokiej jakości.

Octocopter

Octocopter, czyli ośmio-wirnikowy dron jest dużo stabilniejszy od swoich poprzedników. Dron ten posiadający mocny silnik, jest w stanie przenosić ciężkie sprzęty. To bardziej profesjonalne urządzenie, ponieważ możesz na nim zamontować profesjonalną kamerę lub urządzenie do stabilizowania obrazu.

Dron jaki wybrać?

Ok, trochę teorii na temat dronów za nami. Jeśli rozważasz zakup tego sprzętu, na pewno zastanawiasz się jaki dron kupić na początek. Przed zakupem warto zastanowić się po co w ogóle taki dron jest Ci potrzeby. Czy ma on służyć do zabawy w parku, czy może chciałbyś robić nim zdjęcia? Jeśli interesuje cię kręcenie filmików i fotografia postaw na dron z kamerą z większą ilością śmigieł, które zapewnią odpowiednią stabilność lotu.

Ile kosztują dron?

To nie jest tak, że im droższy dron tym lepszy. Cena uzależniona jest od wielu czynników. Na przykład koszt dronu z kamerą będzie zależał od przede wszystkim rodzaju zastosowanej kamery oraz innych dodatkowych funkcji czy osprzętu. Jednakże, jeśli szukasz dronu wyłącznie do celów hobbystycznych, koszt dronu to około 250 – 300 zł.

Trochę na temat prawa?

Na pewno zastanawiałeś się nad tym, czy na drona trzeba mieć pozwolenie. Nie, jeśli wykonany lot będzie lotem sportowym bądź rekreacyjnym. Jednak trzeba się trzymać pewnych zasad: dron musi być w zasięgu twojego wzroku, jeśli waży ponad 600 g musisz utrzymać bezpieczną odległość od ludzi oraz budynków, nie możesz latać nad lotniskami, muzeami, kopalniami, wodociągami i innego tego typu obiektami. Jeśli natomiast posiadasz dron z kamerą musisz uzyskać na niego pozwolenie. Uzyskanie takiej licencji jest podobne do procedury uzyskania prawa jazdy.

Dodaj komentarz