inteligentne kamery

Dziś ochrona mieszkań jest prostsza niż kiedykolwiek wcześniej. Dostawcy rozwiązań smart home cały czas poszerzają swoją ofertę o kolejne inteligentne kamery, dzięki którym możemy mieć swoje domy i ich domowników zawsze na oku. Taka mnogość urządzeń może jednak sprawiać kłopot podczas poszukiwania odpowiedniego sprzętu. Na jakie funkcje i parametry warto więc zwrócić szczególną uwagę, aby odróżnić dobrą kamerę spośród oferowanych przez rynek urządzeń?

Miej bliskich w zasięgu wzroku

Pierwszym krokiem do wyboru idealnej kamery, która posłuży nam przez długie lata, jest określenie obszaru, który chcemy poddać obserwacji. Jeśli zależy nam na maksymalnym polu widzenia, powinniśmy zdecydować się na sprzęt z obrotową głowicą. Taka funkcja pozwala na zajrzenie nawet w każdy kąt pomieszczenia, w którym ją zamontujemy. Dzięki temu możemy mieć pod kontrolą aktywność dzieci, a także swoich czworonożnych pupilów, nawet jeśli te przemieszczają się po pokoju.

Rozmawiaj z domownikami

Wśród obrotowych kamer możemy znaleźć również modele, które oferują komunikację dwukierunkową. Jeśli chcemy zainwestować w kamerę domową, która nie tylko zabezpieczy mieszkanie w czasie naszej nieobecności, ale także pozwoli na kontakt z naszymi domownikami, to wybór takiego sprzętu będzie strzałem w dziesiątkę.

Przejrzysty obraz również w nocy

Kolejną kwestią, na którą powinniście zwrócić uwagę podczas wyboru kamery wewnętrznej, jest to, jak radzi sobie w nocy. Jest to szczególnie ważne, gdy chcecie, aby urządzenie czuwało nad snem waszego dziecka. Na rynku znajdziemy wiele sprzętów, które jak na przykład kamera C6C full HD marki Ezviz, świetnie radzą sobie nawet w zaciemnionych pomieszczeniach. Wspomniane urządzenie automatycznie przełącza się w tryb nocny, gdy tylko zrobi się ciemno, więc nie musicie się martwić tym, aby pamiętać o przestawianiu trybu działania.

Przyjrzyj się parametrom

Skoro poznaliście już najważniejsze funkcjonalności, które oferują dostawcy rozwiązań smart, przejdźmy do konkretów — parametrów. Poszukując idealnego sprzętu, z pewnością zauważycie, że kamery, które oferują takie same funkcje, będą dość znacząco różnić się od siebie ceną. Weźmy na przykład C6C full HD, C6CN full HD i C6N full HD od marki Ezviz. Każde z wymienionych urządzeń posiada dwukierunkowe audio, tryb nocny oraz panoramiczny obraz.  Na pierwszy rzut oka może się więc wydawać, że mamy do czynienia z praktycznie takimi samymi urządzeniami. Z czego więc wynika różnica w cenie?
Parametrem, który ma spory wpływ na wartość takiego sprzętu i który zarazem rozróżnia wspomniane urządzenia, jest poklatkowość. To ona określa płynność obrazu. Im więcej klatek na sekundę, tym lepsza płynność.

Dodaj komentarz