sposob na kaca

Sobotniego wieczora impreza była przednia, jednak niedzielny poranek nie pozwala normalnie funkcjonować. Znając konsekwencje weekendowych imprez, chcemy choć trochę wyluzować się i zaszaleć po ciężkim tygodniu w pracy. Chyba każdy facet zna to uczucie – ból głowy, nudności, drżenie rąk czy nadmierne pragnienie. Jak oczyścić organizm po alkoholu i jak wyleczyć kaca?

Co to znaczy mieć kaca?

Kac to inaczej zatrucie alkoholowe, na które cierpią ludzie, którzy wypili za dużo alkoholu. Najczęściej występujące objawy kaca po alkoholu to przede wszystkim ból głowy, zmęczenie, suchość w jamie ustnej i nadmierne pragnienie, nudności, zawroty głowy, słaba koncentracja czy szybkie bicie serca.

Sposoby na kaca

Weź zimny prysznic

Po dobrze zakrapianej imprezie, ciężko jest następnego dnia zwlec się z łóżka. Jednak pozostanie w nim to najgorsza z opcji! Obudź się i weź zimny prysznic. Spowoduje to spadek ciśnienia tętniczego, dzięki czemu od razu poczujesz się lepiej.

Pij dużo wody

Zastanawiałeś się, dlaczego odczuwasz nadmierne pragnienie? Zatrucie alkoholem powoduje odwodnienie, to dlatego tak bardzo chce ci się pić następnego dnia po imprezie. Pij dużo wody, a najlepiej jest przygotować sobie napoje, które są bogate w elektrolity. Alternatywą może być mocna, czarna herbata z cukrem.

Witamina C na kaca

Co pomaga na kaca? Wszystko co zawiera witaminę C będzie dla Ciebie zbawienne. Do herbaty możesz dodać sok z cytryny. W jakich produktach znajduje się witamina C? Witamina C znajduje się w świeżych owocach, pomidorach, kapuście kiszonej czy w soku buraczanym.

Zjedz coś

Choć zapewne nie masz ochoty na jedzenie, to jednak powinieneś coś wrzucić na żołądek. Najlepsza będzie jajecznica lub jajko sadzone. Żółtko oraz białko zawierają cenne składki odżywcze, które pomogą w walce z kacem.

Jak pić, żeby nie mieć kaca?

Omówiliśmy sobie różne na to, jak walczyć z kacem, ale dlaczego nie mielibyśmy zapobiec jego skutkom? Po pierwsze, zjedz coś przed uniesieniem kieliszka. Alkohol nie trafi wtedy do pustego żołądka a wsiąknie w jedzenie. Warto też zjeść coś przed spaniem. Po drugie pij dużo wody mineralnej. Dzięki temu Twój organizm się nie odwodni. Po trzecie, rób sobie kilkunastominutowe przerwy w kolejkach. Po czwarte, pij soki z dużą zawartością witaminy C. Jak zostało wspomniane wcześniej, dzięki niej alkohol rozkłada się szybciej w organizmie. Jeśli jesteś osobą palącą, ogranicz palenie w trakcie imprezy – nikotyna będzie wzmacniała działanie wypitego alkoholu.

Dodaj komentarz