garnitur

Wybór odpowiedniego garnituru pasującego do okazji to niemałe wyzwanie. Należy jednak pamiętać, to wciąż nie są to wszystkie elementy eleganckiego ubioru, które musimy uzupełnić. Równie istotna jest także koszula, buty czy pasek. Aby nasz strój był spójny, powinniśmy trzymać się kilku prostych zasad. O czym mowa? 

Garnitury – na jakie okazje są odpowiednie?

Noszone przez mężczyzn garnitury to przede wszystkim modny ubiór, który sprawdzi się przy wielu ważnych okazjach. Zakładamy je między innymi na śluby, wesela, pogrzeby, chrzciny czy oficjalne spotkania. W niektórych pracach obowiązuje dress code, według którego powinniśmy nosić garnitury nawet każdego dnia. Czasami możliwe jest zrezygnowanie z marynarki, a już zwłaszcza jeżeli pogoda za oknem jest szczególnie niesprzyjająca. 

Na co dzień możemy jednak wykorzystać poszczególne elementy tego stroju i stworzyć z nich zupełnie nowe zestawy. Niektóre marynarki świetnie wyglądają z dopasowanymi spodniami znanymi jako chinosy, a nawet jeansami. 

Garnitury a niezbędne dodatki

Wybierając garnitur, należy pamiętać, że konieczne jest też wybranie pasujących do niego dodatków. Podstawowym zakupem będzie na pewno koszula. Tutaj warto pamiętać o tym, że jeden model bywa niewystarczający. Dobrze, aby w naszej szafie znalazło się kilka sztuk koszul, które będziemy wymieniać w zależności od okazji. 

Buty również mogą być elementem nieco bardziej uniwersalnym. Niekoniecznie musimy kupować taki wariant, który uzupełni wyłącznie tak oficjalny ubiór. Półbuty męskie skórzane sprawdzą się także w casualowych stylizacjach noszonych na co dzień. 

Koszule idealne do garnituru

Garnitury składają się z dwóch lub trzech elementów: jest to marynarka, spodnie, a czasami też kamizelka. Nie ma jednak mowy o koszuli, czyli równie ważnym elemencie ubioru. Wybierając się na zakupy, powinniśmy wiedzieć, na co zwracać uwagę, jeżeli chcemy kupić produkt najwyższej jakości. Ważne są przede wszystkim materiały, z których szyte są koszule. Tutaj najlepszym wyborem jest bez wątpienia bawełna, len oraz wiskoza. Dlaczego? Otóż pozwalają ciału oddychać, są przewiewne, lekkie, ale przede wszystkim niezwykle trwałe. Nie można jednak zapominać, aby właściwie dbać o tkaniny i zwracać szczególną uwagę na zalecenia związane z doborem temperatury podczas prania (na przykład wiskoza nierzadko kurczy się, jeżeli potraktujemy ją zbyt ciepłą wodą).

Garnitury a szelki 

Szelki to nieco zapomniany element ubioru, po który nie sięgamy zbyt często. Niesłusznie, ponieważ na pewno uatrakcyjniają nasz strój i sprawiają, że jest unikatowy i często również ponadczasowy. Tutaj warto postawić na klasyczne kolory, takie jak czerń, brąz czy szarości. Nie ma także przeciwwskazań, aby szelki zakładać do nieco luźniejszych stylizacji. 

Buty idealne do garnituru

Dzisiaj coraz rzadziej odchodzi się od nietypowych, mało uniwersalnych modeli butów. W końcu nie jest nam na rękę posiadanie w garderobie takich ubrań i dodatków, które możemy założyć tylko na wyjątkowe okazje. Bez wątpienia szukamy takich elementów ubioru, które wykorzystywać będziemy znacznie częściej. Co więc z obuwiem, które dopełnia garnitury

Ciekawą opcją są półbuty męskie skórzane. Na pewno możemy mówić tutaj o elegancji, ale nie należy zapominać, że takie modele przewijają się także w casualowych stylizacjach. Zamiast naturalnych materiałów możemy wybrać te ekologiczne, jednak pamiętajmy, że tutaj należy poświęcić nieco więcej czasu na dbanie o obuwie. Półbuty męskie skórzane w kolorze czarnym lub brązowym to prawdziwy must have. Dobrze, aby każdy mężczyzna posiadał je w swojej szafie. 

Paski dopełniające garnitury

Jeżeli sprawdzają się nam półbuty męskie skórzane, to postarajmy się wybrać pasek z takiego samego materiału. Oba te elementy możemy nawet dobrać do siebie pod względem kolorów, dzięki czemu stworzą spójną całość. Także i tutaj możemy wybrać ekologiczna wersję skóry, jeżeli nie odpowiada nam naturalna. Starajmy się natomiast szukać takich dodatków, które wykonane są z materiałów najwyższej jakości. W końcu pasek bez przeszkód użytkować będziemy znacznie częściej, a nawet codziennie. 

Zwróćmy uwagę na jego szerokość oraz długość. Jeżeli mamy skłonności do częstej zmiany masy ciała, to pamiętajmy, aby zawczasu dodać nowe dziurki. Oszczędzi nam to stresu w momencie, kiedy w pośpiechu będziemy szykować się na ważną okazję. 

Dodaj komentarz