wyprawy motocyklowe

Czy są tutaj jacyś fajni jazdy na dwóch kółkach? Tak? To świetnie! Jedni lubią jednorazowe przejazdy po okolicy, inni zaś preferują kilkuset kilometrowe podróże. Do której grupy Ty należysz? Może nie raz zastanawiałeś się nad długą podróżą w nieznane. Może zastanawiasz się nad tym, jak taką wyprawę motocyklową zaplanować?

Jeśli planujesz pierwszą dłuższą podróż, sprawdź najpierw, czy długie wyjazdy motocyklowe przypadną Ci do gustu. Długie przebywanie w jednej pozycji może mieć negatywne skutki, więc jeśli masz problemy z kręgosłupem, zasięgnij opinii lekarza.

Wyprawy motocyklowe – jak je zaplanować ?

Planując wyprawę motocyklową, warto dobrać zgraną ekipę. Podróżowanie z drugą osobą jest bardziej komfortowe i bezpieczniejsze niż w pojedynkę – tym bardziej że jest to dłuższa trasa. Podczas postojów będziesz miał z kim porozmawiać, a w razie awarii będzie miał ci kto pomóc.

Zaplanuj atrakcje, nocleg oraz trasę. Nie chcesz chyba ominąć ciekawy miejsc, jeździć bez celu, a na koniec nie mieć gdzie się przespać. Choć, gdy marzysz o spontanicznej przygodzie, spokojnie możesz ominąć pewne podpunkty swojego planu.

Wybierając się na długą podróż motocyklem, należy pakować się minimalistycznie, by nie obciążać motocyklu. Zyska na tym również Twój portfel.

I chyba jeden z najważniejszych punktów, sprawdź stan techniczny swojego sprzętu. Nie chcesz chyba, aby w środku drogi padł jakiś element, który będzie wymagał wymiany. Oczywiście takie wypadki się zdarzają, nie da się przecież przewidzieć awarii. Ale lepiej ruszyć ze spokojną głową, że stan pojazdu jest w dobrym stanie.

Co okaże się przydatne podczas długiej podróży motocyklowej ?

Długie wyjazdy motocyklowe dostarczają wielu wspaniałych wspomnień na długie lata. Są niesamowitą przygodą, o której marzy praktycznie każdy mężczyzna lubiący te jednoślady. Ale czy wiesz jak odpowiednio przygotować się do wyprawy motocyklowej?

Po pierwsze, przed dłuższą wyprawą warto, byś wyposażył się w kufry bądź sakwy, do których spokojnie spakujesz najpotrzebniejsze rzeczy. Niewielki plecak jest przydatny, ale na krótkie wyprawy.

Po drugie, ogranicz ekwipunek do minimum – im większy bagaż tym bardziej będzie obciążony Twój motocykl. A im większe obciążenie, tym większe spalanie.

Po trzecie, warto pomyśleć o zabezpieczeniu naszych dłoni i twarzy podczas długiej wyprawy motocyklem. Jazda przez kilka godzin w chłodniejsze dni w najlepszym przypadku może skończyć się przeziębieniem. Ubiór także jest ważny, więc dopasuj go do pory roku.

Zdecyduj również, czy będziesz jechał w nocy. Jeśli tak, przemyśl zakup mocnego reflektora, który oświetlał będzie drogę.

Dodaj komentarz