technologia

Końcówka wakacji przyniosła nam prawdziwy wysyp nowości tajwańskiego producenta serwów, firmy QNAP. Zaprezentowała ona m.in. dwie nowe serie zaawansowanych NAS-ów, chmurową wersję systemu operacyjnego swoich serwerów (pozwalającą na korzystanie z funkcji QNAP NAS w chmurze), nowe produkty sieciowe oraz nowe lub zaktualizowane aplikacje – w tym m.in. zaawansowany system rozpoznawania twarzy QVR Face, aplikację  do tworzenia kopii zapasowych środowisk wirtualnych Hyper Data Protector oraz narzędzie HybridMount 1.2, umożliwiające użytkownikom lokalne montowanie folderów ze zdalnych serwerów i łatwe udostępnianie plików.

QuTScloud

QuTScloud to edycja systemu operacyjnego QNAP NAS zoptymalizowana do uruchamiania i działania w chmurze. Użytkownicy mogą zainstalować QuTScloud na preferowanej chmurze publicznej, uruchomić tam system NAS i korzystać z możliwości elastycznego zarządzania plikami i współpracy, która jest niedostępna z poziomu większości platform w chmurze. Dzięki QuTScloud można wygodnie korzystać ze wszystkich zalet QNAP NAS bez dodatkowych wymogów dotyczących osprzętu i skomplikowanej konserwacji środowiska chmury. Więcej informacji: QNAP.com.

HybridMount 1.2

Rozwiązanie HybridMount 1.2 pozwala użytkownikom na montowanie folderów ze zdalnych serwerów na lokalnych serwerach NAS i korzystanie z nich jak z lokalnych folderów sieciowych. HybridMount zapewnia użytkownikom rozwiązań NAS dostęp do montowanych zdalnych folderów w oparciu o lokalne prawa dostępu, dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie do zdalnego udostępniania plików dla miejsc pracy skupionych w różnych lokalizacjach, jak i dla międzynarodowych firm. Więcej informacji: QNAP.com.

Hyper Data Protector

Hyper Data Protector to niewymagające licencji rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych VMware® i Hyper-V – zapewnia przystępny cenowo i niezawodny plan przywracania danych po awarii, działający 24/7. Dzięki QNAP NAS i aplikacji Hyper Data Protector użytkownik może bez użycia agentów tworzyć zadanie backupu na potrzeby nieograniczonych kopii zapasowych maszyn wirtualnych VMware® vSphere i Microsoft® Hyper-V. Aplikacja Hyper Data Protector oferuje funkcję tworzenia kopii przyrostowych, globalną deduplikację, planowanie tworzenia kopii zapasowych i kompresję przywracania danych, co znacznie skraca czas tworzenia kopii zapasowych, magazynowania i przywracania danych. Więcej informacji: QNAP.com.

QVR Face

Rozwiązanie do inteligentnego rozpoznawania twarzy, wyposażone w funkcję analizy wideo przesyłanego strumieniowo w czasie rzeczywistym z podłączonych kamer. Przy użyciu funkcji analizy wideo można konfigurować profile, grupy i powiadomienia o zdarzeniach dla natychmiastowego rozpoznawania twarzy. Partnerzy zewnętrzni mogą przy użyciu QNAP API korzystać z danych z aplikacji QVR Face do budowy inteligentnych systemów dostępu do drzwi, systemów identyfikacji pracowników lub inteligentnych narzędzi do takich zastosowań, jak automatyczne zarządzanie dostępem do drzwi, zarządzanie przepływem klientów czy inteligentna sprzedaż

Dodaj komentarz