nieuporządkowany, nierówny teren, lepiej wybrać kosiarkę spalinową z napędem na tylną oś. Zaletą i zdecydowanym ułatwieniem dla użytkowników jest to, że kosiarki poruszają się w sposób automatyczny – Twoim zadanie jest jedynie sterowanie maszyną bez konieczności jej pchania.

Kosiarki do trawy elektryczne

Kosiarki elektryczne są bardziej ekologiczne, ponieważ nie emitują żadnych spalin – zasilane są sieciowo. Jedyną niedogodnością może być kabel, który będzie się za Tobą ciągnął. Jaką kosiarkę elektryczną kupić – z napędem, czy bez? Wszystko zależy od tego, czy w ogrodzie masz dużo zakamarków. Kosiarka elektryczna z napędem sprawdzi się wtedy, gdy przestrzeń ogrodowa jest otwarta. Poza tym te elektryczne maszyny będą idealne, gdy posiadasz mały trawnik przy domu.

Kosiarki akumulatorowe do trawy

Kosiarki akumulatorowe są odpowiedzią na ekologiczne koszenie trawników bez ciągnącego się kabla i konieczności podłączania urządzenia do przedłużacza. Niestety są to maszyny, które dużo więcej ważą, a ich czas pracy pozostawia wiele do życzenia.

Kosiarki do trawy samojezdne

Kosiarki do trawy samojezdne to marzenie niejednego z nas. Są bardzo komfortowe i wygodne w użytkowaniu. Wystarczy usiąść za kierownicą, jeździć i kosić. Dodatkowo nie musisz martwić się o opróżnianie kosza. Kosiarka traktorek ma wszystkie zalety kosiarki spalinowej, jednak trzeba pamiętać, że sprawdzi się w przypadku naprawdę dużych obszarów, gdzie nie ma zakamarków i znacznej ilości drzew. Maszyna ta jest mało zawrotna, więc manewrowanie między drzewami czy innymi ogrodowymi dekoracjami może być dość problemowe.

Zadbany trawnik to duma każdego domu. Jeśli zastanawiasz się jaką kosiarkę do trawnika kupić, oceń najpierw wielkość ogrodu oraz wszelkie zakamarki, które się w nim znajdują. Jeśli masz mały trawnik postaw na kosiarkę elektryczną lub spalinową bez napędu. W przypadku większych ogrodów sprawdzą się kosiarki spalinowe z napędem lub nieco droższe kosiarki traktorki.

Dodaj komentarz