wybor zelazka

Trudno wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie bez niektórych sprzętów AGD, które mamy w domu. Wśród nich niewątpliwie znajduje się żelazko, powszechnie wykorzystywany sprzęt małego AGD, który spotkamy właściwie w każdym domu. Jak przyjrzymy się temu bliżej szybko przekonamy się, że oferta żelazek jest ogromna i tym samym okazuje się, że wybór dla siebie odpowiedniego sprzętu wcale nie jest taki łatwy jakby mogło się to wydawać. Dlatego warto przyjrzeć się temu co znajduje się w sprzedaży, jakie żelazka można spotkać i możliwe, że dzięki temu wybór atrakcyjnego sprzętu stanie się łatwiejszy.

Najważniejsze parametry wpływające na wybór żelazka

Planując zakup żelazka warto mieć świadomość, że rynek przepełniony jest różnorakimi propozycjami, wśród których każdy może szukać sprzętu odpowiadającego jego oczekiwaniom. Na uwadze trzeba mieć przynajmniej kilka istotnych kwestii, które będą miały wpływ na użytkowanie sprzętu między innymi: rodzaj stopy, wagę i ergonomię, wyrzut pary, długość kabla, możliwość odkamieniania.

Rodzaj stopy żelazka

Stopa żelazka to element, który odpowiada za prasowanie, dlatego nie da się temu zaprzeczyć, jego rola jest rzecz jasna ogromna. Dlatego materiał z jakiego wykonana jest stopa jest tak istotny. Powinien gwarantować sprawne prasowanie, gładko przesuwać się po materiale, ale jednocześnie być odporny na zniszczenie, zarysowanie. Obecnie na rynku dostępne są stopy wykonane z różnych materiałów:

  • stopa stalowa – nagrzewa się szybko, ale rysuje się szybko i na delikatnych tkaninach istnieje ryzyko zniszczenia materiału
  • stopa teflonowa – kilka lat temu bardzo popularna, obecnie już stosowana w tańszych żelazkach, dobrze się prowadzi, ale może powodować efekt świecenia, dodatkowo można ją stosunkowo łatwo zarysować, a wtedy może się przypalać
  • stopa ceramiczna – obecnie najbardziej popularny materiał z jakiego wykonuje się stopy, to materiał, który gwarantuje dobry poślizg, a jednocześnie jest odporny na zarysowanie.
  • stopa szafirowa – charakteryzuje się dobrym poślizgiem i wyjątkową wytrzymałością przez dodanie szafiru. Jednak jej cena jest wysoka

Warto brać pod uwagę także kształt stopy, może mieć specjalnie profilowany dzióbek, dzięki któremu będzie się można dostać do miejsc, które są trudno dostępne i tym samym prasowanie będzie łatwiejsze.

Jaką wagę ma żelazko?

Ergonomia ma istotne znaczenie, ponieważ im dłużej się prasuje tym bardziej może być to odczuwalne. Dlatego warto przed zakupem wziąć żelazko do ręki i zobaczyć jak leży, a także jaka jest jego waga, ponieważ ze zbyt ciężkim żelazkiem będzie się można dość szybko męczyć. Tutaj plus generatorów pary, gdzie żelazko waży niewiele, ponieważ nie ma ani zbiornika na wodę ani grzałki w sobie.

Dodatkowe funkcje w żelazku

Jednocześnie musimy mieć świadomość, że istnieją w urządzeniu także dodatkowe funkcje, które mają ułatwiać prasowanie jak mocny wyrzut pary czy opcja, dzięki której będzie można odkamienić urządzenie. Czy wiesz czym się kierować przy wyborze żelazka? NIE? zobacz wpis http://kobieta.elblag.net/artykuly/czym-sie-kierowac-przy-wyborze-zelazka,47449.htm Znaleźć tam będzie można wiele informacji i podpowiedzi także na temat dodatkowych funkcji żelazka, które warto mieć. Dzięki nim można także zapewnić sobie bezpieczniejsze prasowanie.

Wybierz sprzęt do swoich potrzeb i oczekiwań

Każdy kto będzie kupował żelazko ostatecznie powinien kierować się swoimi potrzebami i oczekiwaniami, sprawdzając jakie żelazka dostępne sa na rynku. Istotne znaczenie może mieć to jak wiele sie prasuje, dla jednych bowiem odpowiednie będzie zwykłe szybko nagrzewające się żelazko, dla innych generator pary, który potrzebuje czasu na rozgrzanie, ale przy dużych prasowaniach sprawdzi się doskonale.

Dodaj komentarz