zmywarka do naczyn

Zmywarki, podobnie jak inne nowoczesne urządzenia, czynią nasze życie znacznie wygodniejszym. Funkcjonalne urządzenia pomogą uporać się z górą brudnych naczyń po przygotowaniu obiadu lub przyjęcia. Dzięki obecności specjalnych trybów zmywarki radzą sobie nawet z poważnymi zanieczyszczeniami. Wbrew powszechnemu przekonaniu zmywarki zużywają bardzo mało zasobów: wody, elektryczności i chemii gospodarczej. Wybierając zmywarkę należy zwrócić uwagę na komorę myjącą, zwłaszcza obecność szuflady na sztućce.

Korzyści z szuflady na sztućce w zmywarce

Wiele nowoczesnych zmywarek oprócz dwóch standardowych koszy (dolnego i górnego) jest wyposażonych w trzecią komorę. Znajduje się w części sufitowej komory myjącej. Trzeci koszyk został zaprojektowany w celu rozwiązania problemu z przyjmowaniem drobnych naczyń. Dodatkowa szuflada jest zwykle kwadratowa lub prostokątna i idealnie nadaje się na sztućce. W trzecim koszu sztućce są nie tylko doskonale wyczyszczone, ale także schną szybciej niż w innych szufladach. Wynika to z bliskości zraszacza wodnego, który obejmuje całą komorę. Ponadto drobne przedmioty są bezpiecznie mocowane i nie wypadają z dodatkowej tacy podczas procesu mycia tak jak ma to miejsce w przypadku kosza na sztućce. Wybierając zmywarkę, lepiej jest preferować modele z szufladą na sztućce. To praktyczne rozwiązanie znacznie ułatwi pracę gospodyni.

Najważniejsze zalety szuflady na sztućce

Szuflada na sztućce to bardzo przydatny element w Twojej kuchni. To idealny sposób na uporządkowanie sztućców, dzięki czemu łatwiej znajdziesz to, czego potrzebujesz. Istnieją jednak również dodatkowe korzyści wynikające z używania tego typu szuflady do przyborów kuchennych. Zastanawiasz się, czy warto kupić zmywarkę z szufladą na sztućce? Oto tylko kilka powodów ,aby łatwo Cię do tego przekonać:

  • Noże są bezpieczniejsze, ponieważ pozostają poziomo w jednym miejscu.
  • Zapewnia maksymalne obciążenie zmywarki. W razie potrzeby można go całkowicie wyjąć. Pozwala to na załadowanie większej ilości dużych i wysokich naczyń do pozostałych koszy.
  • Sztućce w szufladzie pudełku leżą poziomo – dzięki temu zmywarka lepiej je umyje.
  • W szufladzie wygodniej jest układać różne przybory kuchenne – chochle, trzepaczki, szpatułki. W zmywarkach bez szuflady musimy przeznaczyć miejsce w koszach.
  • Oszczędność miejsca. – Zmywarka z szuflada pozwala na bardziej racjonalne wykorzystanie przestrzeni dwóch koszy głównych.
  • Szuflady na sztućce stanowią rozwiązanie do idealnego czyszczenia zarówno samych sztućców, jak i innych drobnych przedmiotów, takich jak filiżanki do kawy

Czy szuflada na sztućce ma jakieś wady?

Szuflady na sztućce w zmywarce to wygodny sposób na przechowywanie sztućców i utrzymanie ich w czystości. Jednak korzystanie z tych szuflad ma pewne wady. Szuflady na sztućce zajmują miejsce w górnej części zmywarki. Ogranicza to miejsce na duże przedmioty, takie jak talerze czy miski dlatego czasami trzeba ją wyjąć. Dłużej także trwa staranne ułożenie sztućców w sekcjach niż zwykłe wrzucenie ich do kosza. Oprócz tego w przypadku uszkodzenia nie będziemy mogli kupić szuflady uniwersalnej. Należy ją dostosować do konkretnego modelu zmywarki.

Podsumowanie 

Szuflada na sztuće a wszystkie cechy, aby stać się Twoją nową ulubioną opcją. Zapewnia większą pojemność do mycia ostrych noży, małych misek, kubków i innych przyborów, a także składane i ruchome części, aby dostosować się z większą elastycznością. Dzięki niemu Twoja zmywarka będzie w stanie dostosować się do wszystkich możliwych obciążeń. Ponadto zadba o Twoje naczynia, ponieważ jego „falowa” konstrukcja zapobiega jej przewracaniu się i przesuwaniu.

Dodaj komentarz