kask motocyklowy

Niezależnie od tego czy zamierzasz jeździć małym skuterem, czy większym motocyklem sportowym, kask to niezbędny element każdego, kto chce usiąść na tego typu pojazd. Kask zapewni bezpieczną jazdę motocyklem.

Tanie kaski motocyklowe nie gwarantują żadnej ochrony głowy i nawet przy lekkim uderzeniu rozpadną się na części. Dlatego lepiej zainwestować w droższy, przyzwoitej jakości kask, który będzie kosztował około 200 zł.

Kask integralny

Jeśli zastanawiasz się, jaki kask wybrać na początek, wybierz kask integralny, który jest jednym z najpopularniejszych modeli. A co to jest kask integralny? Kask integralny ma jednolitą konstrukcje, ochraniając całą głowę, więc jest gwarancją najwyższego bezpieczeństwa. Poza tym pasuje do każdego typu motocykla sportowego, turystycznego, klasycznego czy nawet skutera.

Kaski motocyklowe otwarte

Są to najlepsze kaski motocyklowe dla osób, które poruszają się jednośladem po mieście. Ponieważ posiadają otwartą konstrukcję, ułatwiają obserwację drogi oraz zapewniają dobry przepływ powietrza. Trzeba nadmienić, że kaski motocyklowe nie posiadają części szczękowej, stąd też nie zapewnią doskonałej ochrony twarzy.

Kaski motocyklowe szczękowe

Kolejnym modelem wartym uwagi są kaski motocyklowe szczękowe, które posiadają zalety kasku integralnego oraz otwartego. Zatem będą idealne dla osób, które nie potrafię się zdecydować. Czym się charakteryzują? Posiadają część szczękową, ale jest ona unoszona, dzięki czemu z łatwością można zmienić go z kasku zamkniętego w otwarty. Nie musisz zdejmować całego kasku, gdy na przykład chcesz coś zjeść czy wejść do sklepu. Właśnie z tego względu polecane są dla turystów. To same plusy, a jakie wady mają kaski motocyklowe szczękowe? Są ciężki i nie należą do najtańszych modeli.

Kaski crossowe

Kaski crossowe to modele przeznaczone wyłącznie do jazdy w terenie. Do kasków crossowych używa się specjalnych gogli. Część szczękowa jest lepiej rozbudowana, więc stanowi dobrą ochronę przed urazami. Dodatkowymi elementami kasków crossowych są daszek oraz filtr przeciwpyłowy. Są lekkie i wygodne w użytkowaniu.

Jak dobrać kask motocyklowy ?

Przy wyborze kasku motocyklowego najważniejsze jest to, aby nie było on zbyt luźny. Jak poznać, że kask jest za luźny? Kiedy łatwo wchodzi na głowę i możesz swobodnie nim obracać. Idealnie dobrany kask powinien pewnie trzymać się głowy nawet z rozpiętymi paskami. Zwróć uwagę, czy czujesz delikatny uścisk na policzkach – jeśli tak, to znalazłeś idealnie dopasowany kask motocyklowy.

Dodaj komentarz