Pielęgnacja twarzy i ciała powinna być systematyczna i dopasowana do indywidualnych potrzeb. O ile dobranie kosmetyków do stóp, dłoni czy skóry, nie stanowi większego problemu, tak pielęgnacja cery potrafi być wyzwaniem. Twarz dzieli się na strefy, a każda z nich ma swoje wyjątkowe potrzeby. Często mówi się o problemach w strefie T, pękających naczynkach w okolicy nosa, pierwszych zmarszczkach mimicznych przy ustach, ale często zapomina się o delikatnej skórze pod oczami.
Skóra na twarzy w niektórych miejscach jest bardziej odporna na utratę jędrności, a w innych podatna na szybsze starzenie. Jest ona bardzo cienka pod oczami, dlatego wymaga innej pielęgnacji niż grubsze partie. Na większości produktów do twarzy, możesz spotkać się z informacją, żeby unikać okolicy oczu i ust. Konieczne jest stosowanie kosmetyków dedykowanych konkretnie tym obszarom, dlatego warto uzupełnić pielęgnację, o właściwy krem pod oczy. To, na jaki skład postawisz, zależy od Twoich oczekiwań, możesz wybrać produkt nawilżający, przeciwzmarszczkowy, a może borykasz się z sińcami? Na każdy problem znajdzie się rozwiązanie!
Prawidłowa aplikacja kremu, czy robisz to dobrze?
Skórę pod oczami należy traktować wyjątkowo delikatnie, zarówno podczas demakijażu, oczyszczania, jak i nakładania kosmetyków. Zmywając makijaż, pamiętaj o unikaniu intensywnego pocierania skóry, a nakładając krem pod oczy, nie rozcieraj go, tylko delikatnie wklepuj. Uważaj, żeby nie dostał się na linię wodną ani do kącika, bo może to wywołać podrażnienie i nadmierne łzawienie oczu. Jeśli nosisz szkła kontaktowe, to nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania tego typu kremów, warto jednak wyjąć je przed aplikacją kosmetyku.
Jakie substancje są wyjątkowo pożądane do stosowania na skórę pod oczami?
Możesz skorzystać z kremu pod oczy, który będzie zawierał ziołowe wyciągi jak, aloes, arnika, babka lancetowata czy ziele świetlika. Każdy składnik ma swoje wyjątkowe działanie, dlatego dobierz ten, który najbardziej trafia w Twoje potrzeby. Często zaleca się stosowanie kremu z zawartością retinolu, witaminy C lub E, kwasem hialuronowym oraz pantenol. Wybór jest ogromny!
Czym można zastąpić krem pod oczy?
Jeśli wolisz naturalne rozwiązania i domowe metody, możesz spróbować zadbać o skórę pod oczami w inny sposób. Musisz jednak wiedzieć, że krem pod oczy jest dobrze przebadanym produktem, a wiele z nich ma składy, w pełni pochodzące z natury. Nie oznacza to jednak, że nie ma innych opcji, dlatego, jeśli tylko masz ochotę, testuj!
Opuchnięte oczy albo worki możesz zniwelować, robiąc okłady z… Ziemniaka! Chociaż może to brzmieć absurdalnie, to jest to znany sposób stosowany przez wiele pokoleń wstecz. Substancje zawarte w ziemniakach, mają działanie rozjaśniające.
Na pewno nie raz widziałaś na filmach domowe spa, z ogórkami na oczach i wielkim turbanem na włosach. Dlaczego ogórek? Schłodzony w lodówce plasterek, potrafi pięknie rozjaśnić skórę i poprawić jej wygląd. Zmniejsza też wszelkie opuchnięcia. Jeśli nie masz pod ręką ogórka, możesz użyć po prostu kostek lodu.