spodnie

Chcesz poprawić swój wygląd, zadbać o formę i sylwetkę, więc zdecydowałeś się na zakupienie karnetu na siłownie. Teraz musisz się przecież w coś się ubrać ubrać. Które męskie spodnie na siłownie będą najlepszym wyborem?


Krótkie spodenki na siłownie

Krótkie spodenki do ćwiczeń to najbardziej popularny wybór wśród mężczyzn, którzy chodzą na siłownie. Nic dziwnego, są tanie, zajmują mało miejsca i są ogólnodostępne (znajdziesz je w każdym sklepie). Ale jakie konkretnie powinny być spodenki do treningu? Przede wszystkim luźne. To ważne kryterium, ponieważ zbyt ciasne, po pierwsze będą niewygodne, a po drugie będą niebezpieczne dla Twojego zdrowia. W takich spodenkach nie będziesz miał możliwości wykonać pełny zakres ruchu w biodrach, co może spowodować podwijanie się miednicy. Co więcej jeżeli będzie robił przysiady ze sztangą podwiniecie się miednicy może skutkować uszkodzeniem odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Dlatego najlepsze spodenki na siłownie to te lekkie i zwiewne, z rozciągliwego materiału.

Kiedy krótkie spodenki nie będą dobrym wyborem? Ano wtedy, gdy będziesz ćwiczył na świeżym powietrzu. Do treningów na świeżym powietrzu lepiej wybrać dłuższe spodnie.

Legginsy męskie na trening

Legginsy nie są zarezerwowane tylko dla kobiet – choć trzeba przyznać, że to one częściej w nich występują na siłowniach. Może dlatego, że większość mężczyzn krępuje się założyć przylegające do ciała spodnie. Ale zobacz, jakie zalety mają legginsy męskie na siłownie. Ponieważ są bardzo lekkie i przylegają do ciała, nosząc je masz wrażenie jakby były Twoją drugą skóra. Choć są obcisłe, są też rozciągliwe, więc nie ograniczają w żadnym stopniu ruchu. Nie przeszkadzają też podczas treningu. Dodatkowo legginsy męskie na trening wspomagają dopływ krwi do mięśni i je rozgrzewają, dzięki czemu podniesiesz więcej kilogramów niż w zwykłych spodenkach.

Czy spodnie dresowe to dobry wybór?

Luźne spodnie dresowe na pewno sprawdzą się podczas treningu na świeżym powietrzu. Są wygodne i świetnie dogrzewają mięśnie. Ponieważ są luźnie nie zmniejszają zakresu ruchu i nie prowadzą do problemów z podwijaniem się miednicy. Idealnie zabezpieczą też skórę przed otarciami i stłuczeniami. Czasem jednak zbyt luźne spodnie dresowe mogą być utrudnieniem podczas wykonywania niektórych ćwiczeń, na przykład martwego ciągu.

Co do materiału z jakiego powinny być wykonane męskie spodnie na siłownie, wybierz te ze sztucznego materiału. Bawełniane będą wchłaniać pot i pozostawią nieestetyczne plamy.

Dodaj komentarz