mecze pilkarskie

Nie ma drugiego tak popularnego sportu jak piłka nożna. Ta dyscyplina sportowa uprawiana jest prawie wszędzie. Niech podniesie rękę ten, kto jako mały chłopiec nie marzy o tym, by być jak najlepszy piłkarz świata, niczym Robert Lewandowski czy Cristiano Ronaldo. Udaje się to nielicznym, lecz to nie powoduje, że tracimy zainteresowanie.

Każdy ma swój własny, indywidualny sposób na relaks, a większość mężczyzn, ale także kobiet relaksuje się podczas meczy piłkarskie. Dlaczego tak kochamy football? W czym tkwi fenomen piłki nożnej?

Piłka nożna to sport dochodowy

Wartość marketingowa takich klubów jak FC Barcelona, Real Madryt czy Manchaster United wyprzedza wartość marketingową klubów siatkarskich czy innych sportów zespołowych. Nic więc dziwnego, że ta dyscyplina sportowa jest tak popularna na całym świecie.

Warto również tutaj nadmienić, że o transmisje największych wydarzeń typu Liga Mistrzów, Mistrzostwa Świata, czy np. tegoroczne EURO 2020 walczą największe stacje telewizyjne. Dzieje się dlatego, że dochód z transmitowanych meczy jest niewyobrażalnie wysoki. Uwielbiamy oglądać mecze piłki nożnej, w szczególności mecze Polaków. Po skończonym spotkaniu często nie możemy doczekać się następnego i zadajemy sobie pytania, kiedy następny mecz Polski.

Relaks

W obecnych czasach żyjemy bardzo szybko i nie mamy zbyt wiele wolnego czasu. Tym bardziej mężczyźni, którzy ciężko pracują. Mecze piłkarskie są dla facetów idealnym pretekstem do spędzenia czasu z kolegami przy zimnym piwku. Choć mecze piłki nożnej mogą być naprawdę denerwujące i stresujące – jest to pozytywny dreszczyk emocji, który ciężko porównać do czegoś innego. Często kibicowanie wyzwala w nas emocje, o których nie mieliśmy bladego pojęcia.

Sport dla każdego

Piłka nożna to jeden z tych sportów, do którego, aby uprawiać nie potrzebujesz żadnego sprzętu. Nie musisz mieć profesjonalnej piłki, czy stroju – wystarczy odrobina chęci, aby wyjść i pokopać w piłkę. Nawet najbiedniejszy chłopiec może zostać najlepszym piłkarzem, przykładów nie trzeba szukać daleko Carlos Tevez czy Neymar to znani piłkarze, którzy nie wywodzą się z bogatych rodzin.

Jestem ekspertem

Kto nie lubi być ekspertem w danej dziedzinie? Każdy lubi błyszczeć wiedzą przed znajomymi, a prawie każdy facet lubi przybierać rolę eksperta piłkarskiego. Mężczyźni uwielbiają dzielić się swoimi opiniami na tematy piłkarskie. I nie ma w tym przecież nic złego, każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie na temat meczu, czy stylu gry danego piłkarza.

Dodaj komentarz