pocenie sie

Nadmierne pocenie uprzykrza Ci, życie? Nieestetyczne plamy pod pachami wprowadzają Cię w zawstydzenie i powodują dyskomfort? Zastanawiasz się, co zrobić, żeby się nie pocić. Oto domowe sposoby na pocenie się pod pachami.


Kąpiele ziołowe

Pierwszym sposobem na nadmierne pocenie się są domowe kąpiele ziołowe. Zioła hamują rozwój bakterii, które to właśnie są powodem nieprzyjemnego zapachu. A jakie zioła będą najlepsze? Przede wszystkim rumianek, szałwia, mięta, skrzyp polny, pokrzywa oraz kora dębu. Pamiętaj, że aby zobaczyć efekty musisz stosować kąpiele regularnie. Najlepiej 3 letnie kąpiele w tygodniu.

Domowe mikstury na pocenie się

Nie tylko zioła okażą się zbawienne, jeśli masz problem z nadmiernym poceniem się. Oto dwa przepisy na roztwory, które możesz przygotować samodzielnie i używać do kąpieli.

Przepis nr 1

Do przygotowania pierwszej mikstury potrzebujesz octu winnego oraz dowolnego olejku eterycznego. Całość należy umieścić w szczelnym pojemniczku, wstrząsaj codziennie przez tydzień. Przechowuj w suchym i zacienionym pomieszczeniu. Po tygodniu możesz użyć przygotowanego specyfiku do kąpieli.

Przepis nr 2

Wymieszaj szklankę sody oczyszczonej, szklankę soli morskiej oraz szklankę boraksu. Możesz również dodać olejek eteryczny. Tak przygotowany specyfik używaj do kąpieli pach, nóg, dłoni – jednym słowem do problematycznych miejsc.

Co pić żeby się nie pocić?

Nadmierne pocenie się możesz wyeliminować poprzez picie przygotowanych samodzielnie koktajlów. Na przykład skuteczny okazać się może ocet jabłkowy rozcieńczony z wodą. Ocet jabłkowy zawiera bakterie, których zadaniem jest niszczenie „niedobrych” bakterii, które odpowiedzialne są za nadmierną potliwość.

Problem z nadmierną potliwością można zwalczyć również poprzez picie soku z młodej pszenicy oraz naparów z szałwii czy korzenia łopianu. Pite 3 razy dziennie pozwolą uporać ci się z nadmiernym potem.

Wkładki pod pachy

Może nie jest to sposób, który wyeliminuje nadmierną potliwość, ale na pewno pozwoli Ci się poczuć pewniej i dzięki niemu pozbędziesz się dyskomfortu. Co więcej takie wkładki będą chroniły również Twoje ubranie.

Higiena osobista

Jest to oczywiste, bo higiena osobista to ważny element. Szczególnie należy skupić się na miejscach, gdzie występuje nadmierna potliwość. Zwrócić tez trzeba uwagę na ubranie – powinno być wykonane z naturalnego i przewiewnego materiału. Nie stosuj dezodorantów, bo one jedynie eliminują nieprzyjemny zapach. Lepszym wyborem będzie anyperspirant, posiadający związki chemiczne, które blokują wydzielenie potu.

Dodaj komentarz