wedkarstwo

Lato, ciepłe dni, piękna pogoda, wolny weekend – aż szkoda spędzać ten czasu w domu. Warto gdzieś pojechać, odstresować się dotlenić i wyciszyć. A nic tak nie zrelaksuje jak wędkowanie. A jakie są jeszcze inne zalety chodzenia na ryby?

Wędkowanie to niedrogie hobby. Co warto mieć?

Aby zacząć chodzić na ryby, musisz odwiedzić sklep wędkarski. Zakup wędki to jednorazowy wydatek na wiele lat. Możemy wyróżnić wędki odległościowe, wędki gruntowe, wędki spławikowe czy wędki spinningowe. Przy wyborze wędki powinieneś wziąć pod uwagę długość wędziska oraz ciężar wyrzutu. Dla początkujących wędkarzy ciężar powinien wynosić od 15 do 80 gram, natomiast długość to 3,20m. W sklepach znajdziesz również osprzęt wędkarski, bez którego nie ma co wybierać się na ryby, tj. haczyki, żyłki, kołowrotki, podbieraki. Warto wyposażyć się też w stojak na wędki.

Wędkarstwo to jeden z najbardziej popularnych sportów w naszym kraju. Aby legalnie wędkować, musisz opłacić kartę wędkarską. Chyba, że planujesz łowić na prywatnych łowiskach, gdzie nie wymagane jest posiadanie karty, a jedynie jednorazowa opłata.

Powody, dla których warto wędkować

Jeśli zastanawiasz się, jak zredukować stres, jak się wyciszyć oraz jak się zrelaksować – wędkowanie jest idealnym na to sposobem. Przy regularnym wędkowaniu będziesz bardziej spokojniejszy i rzadziej będziesz wpadał w złość czy irytację. Po drugie, wędkowanie to tanie hobby. Wcale nie musisz kupować drogiej wędki, jako początkujący możesz zakupić tani sprzęt wędkarski. Podczas chodzenia na ryby uczymy się trochę survivalu, jak rozpalić ognisko, jak rozbić namiot czy jak oporządzić rybę. Kolejną zaletą wędkowania jest nauka samodyscypliny. Aby chodzić na ryby trzeba wcześnie wstać i to w dodatku w dni wolne od pracy. Wędkarstwo uczy również cierpliwości – trzeba przecież poczekać aż ryba chwyci przynętę.

Aktywny sposób na spędzanie wolnego czasu

Wędkarzy z roku na rok przybywa. Polacy coraz częściej chodzą na ryby. Sport ten docenią przede wszystkim zapracowani mężczyźni, którzy po ciężkim dniu pracy będą chcieli zrelaksować się blisko przyrody. Czyste, świeże powietrz dotlenia organizm, dzięki czemu funkcjonujemy lepiej.

Wędkowanie to także idealny sposób na spędzenie czasu z rodziną. Więc jeśli nie wiesz, jak aktywnie spędzić czas z synem? Zabierz go na ryby. Nauczy się cierpliwości oraz życia na łonie natury. Wspólne biwakowanie, rozpalanie ogniska, łowienie ryb to wspaniały odpoczynek, ale także nauka dla najmłodszych.

Dodaj komentarz