sukienka na wesele plus size

Chociaż gusty są subiektywne, istnieją pewne kroje sukienek, których kobiety plus size powinny unikać, gdy zależy im na podkreśleniu atutów swojej sylwetki. Jakie kreacje na wesele nie są rekomendowane dla kobiet noszących większe rozmiary? Zobacz je teraz!

Sukienki bodycon

Sukienki bodycon są dopasowane i przylegają ściśle ciała. Podczas gdy niektóre kobiety plus size mogą czuć się pewnie w tych sukienkach, warto pamiętać o tym, że nie zawsze są one optymalne. Wobec tego sukienki na wesele plus size – https://butiknaplus.pl/pl/c/Sukienki-na-wesele-xxl/44 typu bodycon nie zawsze są dobrym wyborem dla kobiet noszących większe rozmiary, ponieważ mogą one spowodować podkreślenie mankamentów sylwetki, na przykład większego brzuszka lub szerokich bioder. Najlepiej zdecydować się w takim przypadku na sukienki, które są nieco szersze i luźniejsze.

Bardzo krótkie sukienki mini

Miniówki, czyli bardzo krótkie sukienki mogą zwracać uwagę na obszary, które pragnie się zamaskować, na przykład na szersze uda. Wybór sukienek o długości sięgającej kolana lub nieco powyżej może być dla wielu kobiet lepszym wyborem. Dzięki temu będzie można o wiele lepiej wymodelować sylwetkę, aby prezentowała się jeszcze lepiej.

Sukienki w poziome paski

Poziome paski mogą czasami tworzyć iluzję szerokości, dlatego mogą one powodować, że sylwetka prezentuje się mniej korzystnie. Kobiety noszące odzież o dużych rozmiarach, które wolą wymodelować swoją sylwetkę, powinny unikać sukienek z szerokimi poziomymi paskami. Zamiast nich warto zdecydować się na sukienki o jednolitych kolorach albo na sukienki, które mają drobniejsze i pionowe wzory, ponieważ dzięki nim można sprawić, że sylwetka będzie wyglądała na dłuższą niż jest w rzeczywistości.

Zbyt luźne lub workowate sukienki

Podczas gdy luźne sukienki mogą zapewnić większą wygodę, noszenie nadmiernie luźnych lub bezkształtnych sukienek może ukrywać naturalne krzywizny ciała i tworzyć niezbyt atrakcyjną sylwetkę. Wobec tego jako sukienki na wesele plus size warto zdecydować się na modele, które podkreślają talię lub można je spiąć paskiem, aby podkreślić figurę.

Sukienki mające nieatrakcyjne dekolty

Niektóre dekolty mogą nie być odpowiednie dla kobiet plus size. Zaliczane są do nich gównie bardzo wysokie dekolty, takie jak golfy, ponieważ mogą wizualnie skrócić szyję. Z kolei dekolty w kształcie łódki mogą sprawić, że ramiona będą wyglądać na szersze. Dobrym wyborem będzie w tym przypadku dekolt w kształcie litery V lub dekolt w kształcie serca, które mogą stworzyć efekt wydłużenia sylwetki i sprawić, że będzie ona prezentowała się na bardziej atrakcyjną.

Dodaj komentarz