wybor grilla

Niech podniesie rękę ten, kto nie lubi grillowanego jedzonka czy wspólnie spędzonego czasu na świeżym powietrzu w letnie ciepłe wieczory? Sezon grillowy trwa w zaparte, dlatego warto wyposażyć się w niezbędne narzędzia do grillowania.

Jaki wybrać grill?

Jeśli chodzi o grille ogrodowe możemy wyróżnić trzy rodzaje: grill gazowy, grill elektryczny oraz najbardziej klasyczny tradycyjny grill węglowy.

Grill węglowy to najtańszy wybór. Plusami są przede wszystkim duża ilość modeli, kształtów i rozmiarów Każdy, kto choć raz próbował rozpalić grill węglowy wie, że jest to dość żmudna i bardzo często czasochłonna czynność. Choć grill węglowy możemy spotkać najczęściej w ogrodach Polaków, to dwa pozostałe rozwiązania stają się coraz bardziej popularne. Jakie są wady i zalety grilla gazowego? Grille te nie wytwarzają dymu a ich obsługa (za pomocą takich samych pokręteł jak w kuchence) jest bardzo łatwa. Wadą jest jego waga – tego grilla tak łatwo nie przestawimy. Z kolei grille elektryczne podłącza się do prądu, posiadają też zbiornik na kapiący tłuszcz. Posiadają opcje regulowania temperatury, a czas oczekiwania na grillowaną kiełbaskę jest dużo krótszy niż w przypadku tradycyjnego grilla.

Przybory do grilla

Szczypce kuchenne

Szczypce kuchenne to narzędzie, które służy do przewracania grillowanego mięska, kiełbasek oraz warzyw. Dzięki nim nie poparzysz sobie palców.

Ruszt do grillowania ryby

Różnego rodzaju ruszty do grilla pozwolą Ci na rozbudowanie grilla. Dodatkowo te wykonane ze stali szlachetnej świetnie absorbują ciepło, pozwalając na równomierne rozprowadzanie temperatury. Warto też wyposażyć się w specjalny ruszt do grillowania ryby, który posiada specjalną siatkę, dzięki której mięso ryby nie odpadnie od szkieletu. Co więcej taka kratka zostawia apetyczny wzór na mięsie.

Szczotka do czyszczenia grilla

Po grillowaniu należy zadbać o ruszt – odpowiednio go wyczyści i pozbyć się nagromadzonych zabrudzeń. Uciążliwe i tłuste plamy są często ciężkie do wyczyszczenia. Niezbędnym i nieocenionym tutaj przyborem okaże się szczotka do czyszczenia grilla. Została tak zaprojektowana, by dotrzeć do wszelkich zakamarków i pozostawić ruszt w idealnym stanie do następnego grillowania.

Zestaw do grilla

Zamiast kupować wszystkie akcesoria do grilla osobno, warto przemyśleć tę opcję. Zestawy do grilla zawierają najbardziej przydatne narzędzia tj. widelec, szczypce, łopatkę, szczotkę czy nóż. Niektóre przybory można myć nawet w zmywarce.

Teraz już wiesz, jaki grill do ogrodu wybrać i jakie akcesoria do grillowania będą niezbędne.

Dodaj komentarz