wybor krawatu

Każdy elegancki mężczyzna powinien mieć w swojej szafie krawat, który jest niezbędnym elementem formalnych stylizacji. Często nie wiemy, jak wiązać krawat, a czy wiemy, jak dobrać krawat do garnituru lub marynarki? To nie lada wyzwanie wybrać odpowiedni krawat, by tworzył spójną całość ze stylizacją. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele wzorów i modeli nie tylko koszul i garniturów, ale także krawatów.

Jeśli stoisz przed wyborem krawata do swojej stylizacji, pamiętaj że powinieneś wziąć pod uwagę kolor i krój koszuli jak i garnituru. Zwróć uwagę na jego szerokość – powinna być ona dopasowana do szerokości klap w marynarce.

Krawat do granatowego garnituru

Kolor granatowy budzi zaufanie, więc garnitury w tym odcieniu polecane są businessmanom. Ale nie tylko, granatowy garnitur jest bardzo uniwersalny – sprawdzi się zarówno podczas oficjalnych spotkań jak i tych mniej oficjalnych. Co więcej jest ponadczasowy, więc będzie pasował mężczyznom w każdym wieku. Zatem jaki krawat do granatowego garnituru? Dobrym rozwiązaniem jest zestawienie granatowego garnituru z białą koszulą oraz krawatem w kratkę księcia Walii. W odważniejszej stylizacji można pokusić się o bordowy krawat.

Jaki krawat do czarnego garnituru?

Elegancki czarny garnitur jest bardzo formalny, z tego powodu powinieneś zakładać go na specjalne okazje tj. do teatru, na uroczyste przyjęcie, na pogrzeb. Najbardziej klasyczna stylizacja z czarnym garniturem to połączenie go z białą koszulą i czarnym krawatem. Dobrym wyborem będzie także granatowy krawat.

Jaki krawat dobrać do koszuli?

Ze względu na charakter pracy dla niektórych panów elegancki wygląd to codzienność. Wtedy nieodzownym elementem garderoby będą koszule w kolorze białym, jasnoniebieskim oraz bladoróżowy. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Ponieważ pasują do szarych, granatowych i czarnych garniturów i łatwiej do takich stylizacji dobrać krawat.

Jaki krawat do białej koszuli wybrać? Każdy kolor krawata będzie pasował do białej koszuli i ciemnej marynarki. Chcąc, aby stylizacja była bardziej interesująca postaw na krawat męski we wzory. Zawsze modne i bezpieczne jest krawat w paski. A co jeżeli w swojej szafie masz błękitną koszulę? W tym przypadku świetnym wyborem będzie ciemnozielony krawat lub ten w odcieniu czerwieni, złota czy żółtego. Natomiast do koszuli bladoróżowej wybieraj krawaty w odcieniach zieleni fioletu oraz niebieskiego. Granatowy krawat do bladoróżowej koszuli sprawdzi się wspaniale.

Dodaj komentarz