pielegnacja zarostu

Obecnie tygodniowy zarost czy dłuższa broda są bardzo modne. Często na ulicach możemy spotkać mężczyzn, którzy postanowili odłożyć golenie na kilka tygodni. Jednak broda pozostawiona sama sobie nie ładnie wyglądała. Zatem, jak pielęgnować zarost, by przekłuć uwagę i wzrok pięknych kobiet?

Przede wszystkim regularne mycie brody

W ten sposób oczyścisz włosy nie tylko z resztek jedzenia, ale pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu. W szczególności dotyczy to palaczy

Brodę możesz umyć zwykłym szamponem do włosów. Ale jeśli po takimi myciu broda traci objętość, włoski źle się układają, kręcą się – będziesz musiał zainwestować w specjalny szampon do brody. Jest to lżejszy kosmetyk, który lepiej oczyści włosy.

Następnie czesanie

Czesanie to kolejny zabieg pielęgnacyjny brody. Na rynku znajdziesz wiele dobrych szczotek i kartaczy do brody, najczęściej wykonanych z twardego włosia dzika. Dzięki rozczesywaniu włosów broda będzie lepiej się układać oraz ładnie się błyszczeć. Dodatkowo polepszysz ukrwienie skóry i przyspieszysz jej porost.

Nie zapomnij o nawilżaniu

Tak, tę czynność zazwyczaj wykonuje Twoja dziewczyna lub żona. Ale pamiętaj, że jeśli chcesz mieć piękną brodę, musisz o nią zadbać. Spokojnie, nie potrzebujesz kosmetyków na dzień i na noc, wystarczą dwa, które zaspokoją potrzeby Twojej brody.

Niezbędnym kosmetykiem okażą się woski lub olejki do brody. Zapewnią one odpowiednie nawilżenie, zmiękczą włoski, a oprócz tego sprawią, że broda będzie pięknie pachnieć. Możesz również pokusić się o balsam do brody. Występują w dwóch formach – o właściwościach układających lub nawilżających.

Odżywki do brody stosuj wtedy, gdy zauważysz rozdwajające końce lub, gdy broda będzie wymagała dodatkowej pielęgnacji.

Przycinanie brody męskiej to podstawa

Regularne przycinanie brody męskiej sprawi, że będzie ona mocniejsza, nie będzie się rozdwajać, a co za tym idzie będzie lepiej wyglądać. Jeśli chcesz samodzielnie podcinać brodę, warto żebyś zaopatrzył się w porządny trymetr lub nożyczki do brody. A jak przycinać brodę? Najlepiej zacząć od dłuższych włosów i stopniowo je przycinać. Wymaga to praktyki, więc jeśli jesteś „początkującym” brodaczem, możesz oddać brodę w ręce barbera, który podetnie końce i nada jej pożądany, ładny kształt.

Last but not least

Decydując się na zapuszczenie brody, powinieneś zadbać nie tylko o nią, ale także o swoje zdrowie. Właściwe odżywianie, wystarczająca ilość snu, odpowiednia ilość białka, i witamin w diecie, czas na świeżym powietrzu – to wszystko pozytywnie wpłynie na porost i wygląd Twojej brody.

Dodaj komentarz